В Україні взимку розпочинається сезон гранатів. Ці яскраві солодко-кислуваті плоди люблять і діти, і дорослі, а медики вважають їх одним із найкорисніших фруктів. Адже його унікальний вітамінний склад є неперевершеною підтримкою для організму, здатної запобігти безлічі захворювань і зміцнити імунітет. Про це розповіла нутриціолог Юлія Макаренкова в Instagram.

Корисні властивості граната багато в чому забезпечують поліфеноли-антиоксиданти, що входять до його складу, що надають насенню не тільки рубіновий відтінок, але і функцію захисного щита для клітин. Ці речовини активно запобігають ушкодженням і хронічним запаленням. Ці два антиоксиданти – пунікалагін і еллагава кислота. Елагава кислота здатна піднімати рівень внутрішніх антиоксидантів, покращувати функцію печінки та стимулювати утворення колагену. Це, крім іншого, ще й джерело молодості, адже цей антиоксидант активно бореться з окисленням клітин, що призводить до їхнього старіння.

Інший ключовий антиоксидант, пунікалагін, потрапляючи в організм, перетворюється на Галагову і ту ж еллагаву кислоту, при цьому краще засвоюється. Пунікалагін підтримує роботу серцево-судинної системи, покращує стан хрящової тканини та знижує запалення у суглобах. ⠀

Зерна граната багаті на фруктові кислоти, що благотворно впливають на травлення, стимулюючи апетит і підтримуючи перистальтику. ⠀ І, звичайно, не забувайте про шкірку граната – її можна висушити, подрібнити та заварити. Це ефективний засіб при ротавірусі та діареї.

Але на цьому не все. Гранат також відомий своєю здатністю покращувати кровообіг, знижувати рівень холестерину, та підтримувати здоров'я шкіри, роблячи його незамінним союзником у підтримці загального добробуту. Гранат також має сечогінні властивості, сприяючи посиленню функції нирок. Це може допомогти виводити токсини та зайву рідину з організму. Гранат також має сечогінні властивості, сприяючи посиленню функції нирок. Це може допомогти виводити токсини та зайву рідину з організму.

Раніше Clutch називав страви, які мають бути на столі на Різдво 25 грудня.

Також ми давали поради експертів, як зменшити здуття живота після застілля.


Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою