Фахівці Центру громадського здоров'я надали рекомендації щодо вибору якісних та безпечних ялинкових прикрас. Про це повідомляють "Факти".

"Іграшки слід обирати, орієнтуючись не лише на їх зовнішній вигляд, але, перш за все, на якість та безпеку", - наголосили експерти.

Забезпечення якості

Експерти відмовляють від покупок ялинкових іграшок на випадкових ринках чи підземних переходах. Краще звертатися до спеціалізованих мереж або магазинів, де надається гарантія якості та захист прав споживача.

При придбанні ялинкових прикрас важливо перевірити наявність інформації про виробника, склад іграшки та наявність документів, що підтверджують її якість та безпеку.

Запах, фарба, блиск

"Не забувайте, що в низькоякісних ялинкових прикрасах можуть міститися токсичні речовини, такі як фенол або свинець", - попередили в ЦОЗ.

Особливу увагу слід приділяти фарбі та блиску на прикрасі. Вони не повинні обсипатися при легкому терті, а запах має бути без різкості.

При виборі електричних прикрас та ілюмінації рекомендується перевіряти наявність сертифікатів, цілісність та матеріал виготовлення. Такі вироби мають бути виготовлені з вогнетривких матеріалів.

Безпечні гірлянди

Купуючи гірлянду, варто попросити продавця увімкнути її. Не повинно виникнути різкий запах від тепла, лампочки не повинні сильно нагріватися.

Експерти рекомендують віддавати перевагу прикрасам від українських виробників з відповідним маркуванням держстандарту.

Важливо пам'ятати, що найбезпечніший варіант – створити новорічний декор своїми руками, уникаючи використання пластику чи інших шкідливих матеріалів, наголосили у Центрі.

Нагадаємо, як блокада кордону впливає на ціни різдвяних кошиків.

Також ми повідомляли, де потрібно в будинку встановлювати ялинку.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою