У поточному навчальному році в Україні вирішено відійти від традиційного єдиного графіка зимових канікул для школярів. Вони починаються і закінчуватимуться в різний час, а їхня тривалість коливатиметься. Про це пише "24 навчання".

Міністерство освіти ухвалило рішення делегувати владі у територіальних громадах самостійне визначення дат та тривалості зимових канікул. Таким чином кожна область матиме свій унікальний графік відпочинку школярів. Всі громади зможуть дозволити собі щонайменше два тижні зимового відпочинку, проте в деяких з них ця тривалість може досягати місяця і навіть більше.

У Києві, наприклад, зимові канікули охоплять три важливі події: Різдво 25 грудня, Новий рік та Різдво 7 січня. Таким чином, школярі столиці зможуть насолоджуватися відпочинком з 23 грудня до 7 січня, з додатковою перервою для першокласників з 19 по 25 лютого.

В інших регіонах України ситуація також має свої особливості. У Полтаві та Харкові, наприклад, зимові канікули триватимуть з 30 грудня до 14 січня, у Дніпрі — з 23 грудня до 7 січня. Жителі Черкас та Уманської ОТГ можуть насолодитися тривалішим відпочинком до 14 січня.

В Івано-Франківську школярі зможуть насолоджуватися цілим місяцем зимового відпочинку, тоді як на Тернопільщині встановлять різні терміни для шкіл різних громад. Деякі школярі Чортківської громади навіть зможуть насолодитися рекордно довгими канікулами з 22 грудня до 29 січня.

Таким чином, у майбутньому періоді українські школярі зможуть насолодитися зимовим відпочинком у відповідності до унікальних графіків своїх регіонів, вносячи нотку різноманітності у традиційний навчальний рік.

Нагадаємо, що держава виділить гранти на навчання у вузах.

Також ми повідомляли, кілька українських школярів планують здобути вищу освіту.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою