У 2024 році на українців очікує невтішна перспектива – подорожчання квартир у новобудовах. Незважаючи на низький попит на житло на первинному ринку, забудовники вже анонсують зростання цін на житло. Експерти попереджають, що це не відповідає реальній ситуації на ринку і стагнація неминуча. Про це пише "Обозреватель".

Володимир Семенцов, співзасновник і керуючий партнер INSPI Development, підкреслює, що очікується, що ціни піднімуться лише на 3-5%, що значно менше за інфляційні темпи. Однак, незважаючи на стабільні фактори, на кшталт собівартості, темпів будівництва та якості, забудовники вже готові підняти ціни на 10-15%.

Семенцов висловлює своє здивування з приводу абсурдності зростання цін в умовах низького попиту. Це явище, за його словами, не відповідає реальній ситуації і може створити ризик для інвесторів.

Незважаючи на можливе подорожчання, попит на квартири в новобудовах у 2024 році не повинен перевищити 25-30% рівня лютого 2022 року. Експерт попереджає, що дефіциту на первинному ринку немає і покупці усвідомлюють реальні ціни. Темпи будівництва також будуть низькими і стагнація ринку стане неминучою.

Головними чинниками, які стримують зростання цін, будуть низький рівень доходів населення та відсутність достатньої кількості покупців у зв'язку з ризиками, пов'язаними з воєнними діями. Проте глобальна криза ринку навряд чи передбачається.

Ситуація, що склалася, підкреслює важливість дбайливого аналізу ринку для тих, хто планує інвестувати в нерухомість. На первинному ринку є певний ризик, враховуючи низький рівень попиту і невизначеність у зв'язку з військовими діями.

Проте важливо не забувати, що стабільність і продовження будівельних робіт будуть ключовими моментами для ринку нерухомості в період змін. Обачний підхід з боку покупців та уважне відстеження ринкових тенденцій допоможуть ухвалити обґрунтовані рішення в умовах мінливості.

Нагадаємо, що українцям виплачуватимуть гроші на ремонт житла.

Також ми повідомляли, що експерти спрогнозували різке зростання цін на квартири.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою