У кожного домашнього кухаря та досвідченого кулінара існує свій перевірений метод досягнення ідеального прожарювання стейка. Однак згідно з інформацією Daily Mail, фізик Джордж Векініс стверджує, що багато з цих методів, ймовірно, не є оптимальними, що може призвести до отримання сухого і "гумового" м'яса.

Вчений стверджує, що для ідеального приготування стейка зовсім не обов'язково використовувати гриль або сковороду, а краще використовувати мікрохвильову піч. Одним із ключових моментів при приготуванні ідеального стейка є також звернення уваги використання солі. Фізик наполягає, що м'ясо не слід солити перед приготуванням, тому що це може зробити його жорстким та неїстівним. Натомість рекомендується посолити вже готовий стейк, щоб уникнути витягування з м'яса зайвої вологи.

Векініс підкреслює, що частою помилкою при приготуванні стейка є безпосереднє смаження м'яса відразу після вилучення його з холодильника. Він пояснює, що стейки нагріваються під час приготування, але щоб прогріти їх зсередини, потрібно більше часу. Це може призвести до того, що м'ясо виявиться зверху смаженим і сирим усередині, або добре просмаженим усередині, але обсмаженим зверху.

Вчений рекомендує попередньо трохи підігріти м'ясо в мікрохвильовій печі перед смаженням, що займе всього 1-2 хвилини, залежно від товщини м'яса. Після цього стейк можна коротко підсмажити на сковороді для створення золотистої кірки та надання аромату.

Згідно з Векінісом, ідеальним варіантом подачі стейка є середнє прожарювання, коли всередині він залишається червоним, а зовні просмаженим. Він рекомендує експериментувати з тонкими шматками м'яса або використовувати термометр для товстих шматків. Вчений зазначає, що температура всередині стейку повинна досягати щонайменше 55-60°C.

Водночас Міністерство сільського господарства США рекомендує нагрівати свіже м'ясо до температури не менше 62°C для забезпечення безпеки вживання, що на 7°C вище, ніж пропонує Векініс.

Не всі відомі шеф-кухарі згодні з таким підходом до приготування стейків. Наприклад, рецепт Гордона Рамзі передбачає рясне просолення м'яса перед приготуванням. Джеймі Олівер, з іншого боку, радить змішати сіль, перець та оливкову олію та рясно обмазати м'ясо перед смаженням.

Фізика не підтримує американський шеф-кухар Дж. Кенджі Лопес-Альт, відомий своїм нетрадиційним підходом до приготування. Раніше він провів експеримент, приготувавши стейки, приправлені в різні часи, і з'ясував, що стейки, приправлені за 3-4 хвилини до приготування, підсмажувалися гірше, ніж ті, що приправлялися безпосередньо перед приготуванням.

Раніше Євген Клопотенко розкрив свій секрет: як правильно розморозити м'ясо та рибу.

Ще ми писали, як приготувати смачний рулет із оселедця: знадобиться всього чотири інгредієнти.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою