Стан захворюваності гепатитом А у Вінницькій області на 21 листопада залишається стабільним, проте існує потенціал для виникнення нової хвилі захворювань. Про це повідомляє пресслужба Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА.

З початку епідеміологічної ситуації до 21 листопада в регіоні було зафіксовано 350 випадків захворювання на гепатит А. За останню добу зареєстровано чотири нові випадки. На даний час 34 пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні, з яких дев'ять – діти.

"У нас є один важкий випадок – 50-річний пацієнт, який уже місяць перебуває у лікарні. Він має безліч супутніх захворювань. 516 контактних осіб у домашніх осередках перебувають під наглядом сімейних лікарів”, – повідомила Тетяна Бондаренко, заступник директора департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної адміністрації.

"В останні два тижні ми відзначаємо стабілізацію захворюваності. Проте це означає, що гепатит А відступає. Наразі настає період, протягом якого, згідно з прогнозами епідеміологів та лікарів, може виникнути ще одна хвиля захворюваності”, — попередила Бондаренко.

Нагадаємо, 8 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що вдалося локалізувати спалах гепатиту А у Вінницькій області. Він також зазначив, що поодинокі випадки захворювання фіксуються і в інших регіонах України, але МОЗ не поєднує їх в один спалах і не оголошує епідемію.

Clutch повідомляв, що Україні загрожує епідемія гепатиту - що кажуть лікарі.

До цього ми радили подбати про дітей і терміново вжити всіх заходів: у ВООЗ попередили про серйозну загрозу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою