Цікавий факт: зелений і чорний чай виробляють із листя однієї й тієї ж рослини. Їхня основна відмінність полягає в ступені окислення після витримки повітря перед сушінням. Дієтолог Кері Ганс докладно описала переваги кожного виду чаю, передає "Forbes Health".

Переваги чорного та зеленого чаю

Методи обробки листя зеленого та чорного чаю можуть створювати унікальні біологічно активні сполуки у кожному з напоїв.

Антиоксидантні властивості: Як зелений, так і чорний чай збагачені антиоксидантами, такими як катехіни та теафлавіни. Ці речовини здатні знижувати окислювальний стрес та, ймовірно, зменшувати ризик хронічних захворювань. Попри відмінності у вмісті антиоксидантів у різних сортах чаю, всі вони приносять користь здоров'ю.

Зміст кофеїну: Якщо вам потрібен заряд енергії, перевагу слід віддати чорному чаю, тому що зазвичай у ньому більше кофеїну порівняно із зеленим. Однак звичайна чашка чаю містить приблизно від 30 до 50 міліграмів кофеїну. Кофеїн допомагає покращити концентрацію та неспання, не викликаючи негативних ефектів, властивих каві.

Корисні властивості зеленого чаю

Багато сприятливих впливів зеленого чаю пов'язані з високим вмістом поліфенолів-катехінів. Вважається, що його вживання може захистити від запальних захворювань, як-от хвороба Альцгеймера.

Цей вид чаю може позитивно впливати на мозок і навіть вплинути на тривалість життя. Регулярне вживання зеленого чаю може приносити психологічні переваги, такі як зменшення тривожності та покращення пам'яті.

Важливо пам'ятати про негативні ефекти зеленого чаю. При вживанні на голодний шлунок він може дратувати слизову оболонку і викликати болі в животі та нудоту. Крім того, часте вживання чаю може призвести до втрати кальцію через сечу.

Корисні властивості чорного чаю

Дивно, але вживання від однієї до чотирьох чашок чорного чаю на день може знизити ризик розвитку депресії, а також існують дані, що підтверджують позитивний вплив на стан кісток та кров'яний тиск після їди. Поліфеноли та флавоноїди чорного чаю також здатні знижувати окисний стрес в організмі.

Однак надмірне вживання чорного чаю може спричинити головний біль та аритмію серцевого ритму.

Також Clutch розповідав про найпопулярніших новорічних коктейлів.

Нагадаємо, що фахівці відповіли на питання, чи існує безпечна доза алкоголю.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою