Гречка по праву вважають однією з найпопулярніших, і що важливо – корисних, круп в Україні. Українці їдять її як гарнір, як самостійну страву, і включають її в приготування інших страв. Проте медики попереджають, що цей продукт поєднується далеко не з усіма іншими, і тому гречку вживати варто з обережністю, пише styler.

Для початку поговоримо про користь цієї крупи. Багатий комплекс корисних речовин гречки включає цілих 18 необхідних для організму амінокислот і мікроелементів, а також надає організму цінні вітаміни групи А, В і Е, білок і життєво важливі жири.

Регулярне включення гречаної каші до раціону сприяє виведенню токсинів, сприяє стабілізації обміну речовин, а також приносить почуття тривалого насичення, що сприятливо позначається на процесах травлення. У зв'язку з цим гречка часто рекомендується в лікувальних дієтах підтримки здоров'я.

Однак при проблемах із шлунково-кишковим трактом важливо уникати комбінування гречки з м'ясними напівфабрикатами, такими як сосиски, сардельки, ковбаси, а також із жирною рибою. Також не рекомендується поєднувати гречку з кефіром, молоком, цукром та жирними продуктами, щоб уникнути можливого бродіння, тяжкості у шлунку та печії.

Для максимального засвоєння організмом корисних речовин гречки важливо ретельно проварювати крупу, а не заливати її окропом. Ті, хто стикається з непереносимістю глютену, підвищеною згортанням крові або нирковою недостатністю, повинні обмежувати споживання гречаної каші. Люди з недостатністю ферментів підшлункової залози, надмірним бактеріальним зростанням, дисбактеріозом, синдромом подразненого кишечника, варикозом, діабетом або мігрень також повинні бути обережні у вживанні цієї крупи.

Окрім своєї цінної харчової цінності, гречка також славиться своєю стійкістю до несприятливих умов зростання. Вона є одним із небагатьох продуктів, здатних процвітати в суворих кліматичних умовах, що робить її важливим елементом у раціоні різних культур та народів.

Раніше Clutch називав страви, які мають бути на столі на Різдво 25 грудня.

Також ми давали поради експертів, як зменшити здуття живота після застілля.


Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою