На переході від осені до зими варто задуматися про включення до раціону ряснішої їжі, насиченої вітаміном С. Цей вітамін може стати надійним захистом від сезонних застуд та зміцненням імунітету. Однак апельсини впливають на організм та іншими корисними способами, пише "Eat this, no that".

Будь то вживання апельсинів у свіжому вигляді або додавання їх до салатів та десертів, ці фрукти обіцяють бути надзвичайно корисними для вашого здоров'я. Експерт зі здоров'я Сара Кроу поділилася своєю думкою про те, як апельсини можуть вплинути на ваш організм.

Підвищення рівня холестерину

Багато хто стикається з проблемами високого холестерину, і включення апельсинів до раціону може допомогти підтримувати його на нормальному рівні. Дослідження виявило, що концентрат цитрусових волокон може знизити рівень холестерину в крові учасників на 10,6% лише за 4 тижні. Інші дослідження, опубліковані в Nutrition Research, підтвердили ці результати, вказуючи на здатність апельсинового соку знижувати "поганий" холестерин за 60 днів вживання.

Пом'якшення болю після тренувань

Для тих, хто активно тренується та прагне скоротити період відновлення, збільшення споживання апельсинів у раціоні може бути корисним. Вітамін С, що міститься в апельсинах, може запобігти неприємним наслідкам тренувань. Експерименти показали, що учасники, які отримували вітамін С, відчували менший м'язовий біль у першу добу після тренувань.

Зниження ризику раку стравоходу

Лимонна кислота, що міститься в апельсинах, має профілактичну дію на деякі види раку. Дослідження виявило, що високі концентрації лимонної кислоти можуть зменшити розмноження ракових клітин стравоходу, надаючи потенційний захист від цього захворювання.

Регулювання травлення

Проблеми із травленням можуть бути пом'якшені за допомогою апельсинів. Усього один середній апельсин містить 2,8 г клітковини, яка підтримує регулярне функціонування травного тракту. Дослідження показують, що регулярне вживання апельсинів може полегшити симптоми запорів.

Зниження ризику серцевих захворювань

Незалежно від наявності спадкової схильності до серцевих захворювань, вживання апельсинів може бути захистом цього органу. Спостереження за 13 421 учасниками протягом 11 років показали, що збільшення споживання вітаміну C пов'язане зі зменшенням ризику серцево-судинних захворювань та смертності, спричиненої цими захворюваннями.

Також Clutch називав топ-5 продуктів, які продовжують життя.

Раніше лікарі назвали продукти, які в жодному разі не можна вживати з хлібом.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою