З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну дедалі частіше трапляються випадки, коли ублизьких людей кардинально відрізняються погляди на ситуацію. Наприклад, тема виїзду жінок, а особливо чоловіків за кордон. Як уникнути скандалів у родині та домовитися - знає арт-терапевтка Ірина Фролова.

Арт-терапевтка Ірина Фролова
Арт-терапевтка Ірина Фролова

Так, Ірина Фролова зазначає, що часто жінки обирають лишитися вдома, а рідні наполягають на тому, щоб вони збирали дітей та виїжджали до перемоги.

“Якщо це каже батько дітей – це одна історія. Якщо це кажуть інші люди – треба розібратися. Рішення мають ухвалити батьки дітей. Всі інші можуть рекомендувати або висловлювати свою думку, якщо ми про неї запитали. Дуже важливо на початку самим собі дати дозвіл бути відповідальними за своїх дітей і не слухати непроханих порад. Треба відстояти свої кордони. Також треба розібратися: такі поради — це турбота чи нав'язування іншої думки”, – коментує Ірина Фролова в ефірі каналу “Дім”.

Якщо ж всій родині вдалося виїхати за кордон, але їхні знайомі засуджують за це, експертка радить ставитись до цього по-філософськи:

“Насамперед треба розуміти, що у кожної людини свій біль. Цей осуд — прояв внутрішнього дефіциту. Можливо, людина, яка засуджує таку родину, й сама хотіла б вивезти свою сім'ю, але не може цього зробити. Ми розуміємо, що кожен, кого ми зустрічаємо, проживає всередині той біль, про який ми нічого не знаємо. Тому тут теж дуже важливо дати собі право відстоювати власні кордони та пояснити: "Якщо ви думаєте, що досвід проживання та адаптації за кордоном, та ще й з дітьми, набагато простіший, ніж проживання в Україні, то це ваші особисті фантазії. Нічого спільного з моєю реальністю це не має". Це один із елементів, яким можна скористатися”.

Пояснила арт-терапевтка і як діяти, якщо чоловік хоче аби дружина з дітьми поїхала за кордон до нашої перемоги. Натомість дружина хоче залишитися в Україні.

“Пам'ятаймо, що сім'я – це партнерство. Є моє слово, є слово мого чоловіка. Ми дорослі люди, тож найкраще вирішить проблему аргументована розмова”, – радить фахівчиня.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою