1 березня 2024 року відбудеться перерахунок множини пенсій з урахуванням нового рівня прожиткового мінімуму, що збігається з процесом індексації. Таким чином, перегляд мінімальних та максимальних пенсій, а також доплат і надбавок, що залежать від прожиткового мінімуму, буде відкладено ще на два місяці. Про це пише портал "На пенсії".

Відповідно до Закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з 1 січня збільшиться прожитковий мінімум на одну особу на місяць. На цей час цей показник становить 2589 гривень і збільшиться до 2920 гривень. Зміниться також прожитковий мінімум для основних соціальних та демографічних груп населення. Ці зміни впливають на розміри різних соцдопомог, що надаються органами соцзахисту. Починаючи з 1 січня розміри таких соціальних виплат автоматично збільшаться.

Наприклад, сім'ям з низьким достатком надаватимуться субсидії залежно від відповідного рівня прожиткового мінімуму: для працездатних осіб – 55%; для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 100%; для дітей – 140% прожиткового мінімуму, встановленого їм.

Важливо відзначити, що більшість пенсій, які визначаються ПФУ та пов'язані з прожитковим мінімумом для непрацездатних громадян, не буде перераховано з 1 січня. Перегляд таких пенсій з огляду на новий прожитковий мінімум відбудеться 1 березня разом із проведенням індексації.

Натомість, починаючи з 1 січня, планується перегляд частини пенсій, що залежать від рівня мінімальної зарплати. Нагадаємо, що з початку січня мінімальна зарплата в Україні збільшиться із 6700 до 7100 гривень, а з 1 квітня цей показник досягне 8 тисяч гривень. Таким чином, перерахунок мінімальних та максимальних пенсій, а також надбавок та додаткових виплат, що залежать від прожиткового мінімуму, буде відкладено на два місяці.

Так само, як і поточного 2023 року, у проекті бюджету наступного року відсутні асигнування на санаторно-курортне лікування. Процедури, передбачені відповідними статтями у відповідних законах, знову припиняються.

Також Clutch писав, що в Україні посилюють вимоги до майбутніх пенсіонерів: які зміни мають намір запровадити.

Нагадаємо, що в Україні мають намір проіндексувати пенсії.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою