В Україні власники автотранспорту, чиї машини були випущені менше ніж 15 років тому, позбавляються права на отримання субсидії. Це нововведення не зачіпає мопеди та причепи, підкреслює Пенсійний фонд України.

Відповідно до положень Правил призначення житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, якщо хоча б один член домогосподарства на 1 число місяця, з якого нараховується субсидія, є власником більше одного транспортного засобу, який вимагає реєстрації відповідно до законодавства, і при цьому автомобіль був випущений менш як 15 років тому (за винятком мопедів та причепів), то в такому разі сім'ї не надається право на субсидію.

Починаючи з січня 2024 року, сім'ї, автомобілі яких віком від 15 років з моменту випуску, знову зможуть претендувати на житлову субсидію.

Сергій Нагорняк, член Комітету Верховної Ради України з енергетики та житлово-комунальних послуг, зазначив, що цього фінансового року передбачено достатні асигнування для забезпечення субсидіями тих громадян, які перебувають у реальній потребі.

Таким чином, як у поточному, так і попередніх періодах опалення в Україні основна увага приділялася наданню субсидій для оплати газу та електроенергії. Проте з огляду на помітні потреби сільського населення компенсації витрат на дрова, державну допомогу з цієї категорії було збільшено вдвічі.

Ще ми писали, що жінкам роздадуть по 45 тисяч гривень на відкриття бізнесу.

Крім того, в уряді хочуть підвищити розмір субсидій: збільшать у кілька разів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою