В Україні діє основний закон, спрямований на протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПІК/ФТ). Крім цього, банки, спираючись на рішення Національного банку України (НБУ), встановлюють власні стандарти для перевірки клієнтів та їх транзакцій, пише "РБК-Україна".

У Національному агентстві боротьби з корупцією (НАБУ) зазначають, що закон надає підстави для блокування угод клієнтів. Відповідно до статті 21 закону, фінансові операції, незалежно від їх суми, розглядаються як підозрілі, якщо банк має достатні підстави вважати, що вони можуть бути результатом злочинної діяльності або пов'язані з фінансуванням тероризму.

У зв'язку з цим банк має право призупинити платіж без попереднього повідомлення клієнта на два робочі дні та повідомити про це Держфінмоніторинг.

Крім того, банк проводить перевірку даних клієнтів, їхнього бізнесу та джерел доходів з метою оперативного виявлення незвичайної поведінки та підозрілих фінансових операцій.

Зазначимо, що операції, які аналізом та характером діяльності клієнта не викликають підозри у банку, не підлягають перевірці, повідомили в НАБУ.

Фінансовий моніторинг є процес виявлення незаконно отриманих доходів і запобігання фінансуванню тероризму. В рамках грошового моніторингу банки та небанківські фінансові установи здійснюють перевірку клієнтів та аналізують їх фінансові транзакції.

Ідентифікація та верифікація – це одна з багатьох процедур фінансового моніторингу. Вони проводяться до встановлення ділових відносин, вчинення правочинів, проведення фінансових операцій або відкриття рахунку. Верифікацію клієнта також можна провести після відкриття рахунку, але до здійснення першої фінансової операції, підкреслили в НАБУ.

Нагадаємо, українців винагороджуватимуть за допомогу ВПО - видадуть по 40 тисяч доларів.

Також доведеться всім розщедритися: в Україні вводять жорсткі покарання для водіїв.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою