Під час трансляції "прямої лінії" юрист, який представляє систему безплатної юридичної допомоги Міністерства юстиції України, Сергій Бреус, відповів на низку питань, включаючи ті, що стосуються питань аліментів, передає "". На Пенсії

Одне з питань звучало таким чином: "Батько моєї дитини проживає в Німеччині та не виплачує аліменти. Я маю документи з виконавчої служби, які підтверджують його зобов'язання щодо сплати аліментів. Як я можу досягти того, щоб він виплачував ці кошти? Я не знаю його місця роботи, тому що у нас немає спілкування. Адреса його проживання мені невідома, але я знаю тільки країну, де вона знаходиться. Крім того, мій чоловік раніше отримував пенсію щодо інвалідності в Україні, але картку, на яку перераховувалися кошти, заблокували, і виконавча служба нараховує мені 660 гривень на місяць аліментів. Але ж це не гроші. Я впевнена, що він офіційно працює у Німеччині."

Сергій Бреус відповідає: "Щоб переконатися, що ваш чоловік перебуває в Німеччині, потрібні відповідні документи. На жаль, ви не можете самостійно звернутися до Державної прикордонної служби із запитом про перетин кордону іншою особою, оскільки ця інформація є конфіденційною. Проте органи виконавчої служби можуть зробити це за вашим клопотанням. Рекомендується написати письмове клопотання до Державної виконавчої служби або до державного виконавця, який запустить виконавче провадження для отримання інформації про те, чи перетинав ваш боржник кордон України.

Також, якщо боржник тривалий час не сплачує аліменти, це вважається кримінальним правопорушенням. В Україні передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів. Вам слід отримати довідку про заборгованість за аліментами та звернутися із заявою про кримінальне правопорушення до правоохоронних органів. Ці органи мають розпочати кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати аліментів. У цьому випадку українські правоохоронні органи можуть звернутися до німецьких колег з проханням повернути чоловіка на територію України, оскільки він зазнає кримінального переслідування тут.

Важливо зазначити, що кримінальне провадження має бути розпочато протягом 24 годин. Якщо цього не відбувається, ви маєте право подати скаргу до суду, щоб зобов'язати правоохоронні органи внести інформацію до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне провадження.

Також є Міжнародна конвенція про стягнення аліментів. Якщо Україна має судове рішення про стягнення аліментів, а боржник перебуває за кордоном, підтверджений офіційним документом, через Міністерство юстиції можна звернутися до уповноважених органів у Німеччині, щоб забезпечити виконання цього рішення на їх території та примусово стягнути заборгованість.

Однак цю процедуру слід здійснювати виключно через Міністерство юстиції України шляхом подання відповідного клопотання. Для цього рекомендується звернутися до центрів безплатної юридичної допомоги, де вам сприятимуть підготовці клопотання. Адреси найближчих центрів можна уточнити за телефоном: 0(800) 213-103."

Нагадаємо, українців винагороджуватимуть за допомогу ВПО - видадуть по 40 тисяч доларів.

Також доведеться всім розщедритися: в Україні вводять жорсткі покарання для водіїв.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою