В Україні можуть повністю змінити правила мобілізації, згідно з якими закликати до ЗСУ будуть за письмовою згодою. Про це говориться у законопроєкті №10209, зареєстрованому у Верховній Раді.

Народні депутати пропонують внести зміни до процедури мобілізації збройних сил, включаючи призов до армії громадян з відстрочкою чи резервістів, а також працівників правоохоронних органів. Пропозиція також включає можливість звільнення за власним бажанням.

Законопроєкт, представлений нардепом від "Слуги народу" Георгієм Мазурашем, ґрунтується на переконанні, що безглуздо мобілізувати громадянина, який не має моральної готовності захищати країну.

"Адже як зазначають добровольці, через такі загнані погрозами та примуси в армії суцільні проблеми. Вони відмовляються виконувати накази, залишають позиції, біжать, здаються в полон", - сказав нардеп у коментарі "ТСН".

Мазураш наголошує, що добровольці відзначають проблеми, що виникають через вимушений призов до армії під загрозою та примусом. Він висловлює побоювання щодо того, що такі громадяни можуть відмовлятися виконувати накази, залишати свої позиції, тікати чи здаватися в полон.

Запропоновано закликати громадян до військової служби під час мобілізації, оцінюючи їх моральні та вольові якості, а також вимагаючи письмового підтвердження готовності використати зброю для захисту країни.

Законопроєкт також передбачає можливість мобілізації військовозобов'язаних з відстроченням або резервістів за їхньою згодою, за наявності досвіду роботи в державних структурах не менше двох років, у тому числі посад з використанням вогнепальної зброї.

Адвокат Марина Бекало пояснює, що запропоновані зміни дозволяють закликати представників охоронних відомств, поліціянтів, співробітників прокуратури та Служби безпеки України на військову службу на строк до шести місяців.

Георгій Мазураш наголошує, що зміни стосуються молодих пенсіонерів правоохоронних органів, у тому числі пенсіонерів МВС, які, на його думку, несправедливо залишаються осторонь призову на військову службу в період мобілізації.

Згідно із законопроєктом, до 30% особового складу правоохоронних органів може бути залучено до Збройних сил України.

Раніше у Держприкордонслужбі роз'яснили, чи заборонено виїзд жінок на військовий облік.

Також відомий астролог назвала дату кінця війни в Україні.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою