Останнє дослідження виявило, що помірне вживання кави може бути потенційною стратегією в дієтології для захисту від COVID-19. Про це йдеться у публікації "Cell".

Експерименти за участю 64 здорових тайванців віком від 21 до 40 років підтвердили, що регулярне вживання кави (приблизно 1-2 чашки на день) має посилену здатність пригнічувати різні варіанти SARS-CoV-2, включаючи Омікрон. Дослідники, очолювані Міен-Чі Хенг, запропонували включити каву в нові рекомендації щодо протидії COVID-19 та зниження ризику зараження SARS-CoV-2.

Наукові дані підтверджують, що кава може перешкоджати інфікуванню SARS-CoV-2, блокуючи взаємодію спайкового білка з рецепторами ACE2, пригнічуючи активність TMPRSS2 та CTSL, а також зменшуючи рівень білків TMPRSS2 та ACE2 у клітинах-господарях. Це стосується різних видів кави, включаючи чорну, розчинну, без кофеїну, з молоком та іншими добавками.

Учасники дослідження були випадковим чином поділені на групи, які споживають звичайну каву (високі чи низькі дози), каву без кофеїну (високі чи низькі дози) або воду (контроль) протягом двох днів. Результати показали, що сироватка більшості споживачів кави пригнічувала SARS-CoV-2 різних типів, включаючи варіант Omicron. Сироватка споживачів кави без кофеїну, особливо у групі з високими дозами, також пригнічувала SARS-CoV-2.

Коронавірус - це широке сімейство вірусів, що викликають захворювання у тварин та людей. У людини коронавіруси можуть викликати респіраторні інфекції, від легких форм, наприклад, звичайної застуди, до тяжчих, таких як гострий респіраторний синдром (ГРЗ) та пневмонія.

На момент мого останнього оновлення в січні 2022 року, COVID-19 (викликаний вірусом SARS-CoV-2) був одним із видів коронавірусів, який став предметом значної уваги через його глобальне поширення та вплив на охорону здоров'я, економіку та суспільство. COVID-19 був вперше виявлений у грудні 2019 року у місті Ухань, провінція Хубей, Китай, та швидко став пандемією.

Ще ми писали, що у трьох областях України можуть запровадити карантин: будьте обережні та подбайте про дітей.

Раніше Clutch також називав список продуктів, які потрібно їсти на ніч, щоб худнути уві сні

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою