Прогнози на зиму 2023−2024 років в Україні вказують на можливе потепління з очікуваним підвищенням середньої температури повітря за сезон на 2−3 градуси порівняно з 1991−2020 роки кліматичної норми, повідомляє "НВ".

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух підкреслила, що останні три десятиліття характеризуються помітним потеплінням зими в країні, особливо в січні, який став на 2,0-2,5 градуса тепліше порівняно з до 1961-1990 рр. Підвищення температури спостерігається також у лютому та грудні, хоча зміни в останньому місяці найменші.

Балабух зазначив, що нинішнє потепління триває, враховуючи аномально теплі місяці серпень-жовтень. Прогнози на грудень 2023 року передбачають температуру на 2-3 градуси вище, ніж за останні десятиліття, що може призвести до тривалих періодів плюсової температури на значних територіях України. Це не виключає заморозків, але аномально теплі періоди будуть тривалими.

Прогнозне підвищення середньої температури повітря у січні та лютому 2024 року на 2 градуси вище кліматичної норми. У лютому на значній частині країни також очікується плюсова температура.

Наприкінці зими очікується нестійка погода, можливе посилення циклонічної діяльності, а також посилення опадів і посилення вітру. Проте на більшій частині території України, за винятком Карпат, сильні морози малоймовірні.

Зима, ймовірно, буде схожою на попередню або навіть теплішою, але можливі тимчасові напливи арктичного повітря.

Напередодні ми повідомляли вам, що потужна магнітна буря накрила Землю.

Читайте також:не випускайте дітей на вулицю та не їздіть за кермом – у вівторок погода різко погіршиться.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою