Проблема безсоння широко поширена в сучасному суспільстві, де кожен третій дорослий регулярно стикається з нестачею сну, необхідної для підтримки здоров'я (при цьому оптимальна кількість сну становить 7-8 годин на ніч). Недостатня кількість якісного сну може призвести до хронічних захворювань, пише "ТСН".

Окрім виявлення основних проблем у звичках, які можуть бути переглянуті, також важливо звернути увагу на роль харчування у покращенні сну. Дослідження показують, що харчування, багате на поживні речовини, включаючи фрукти, овочі, цілозернові продукти та нежирні білки, може сприяти поліпшенню сну.

Вишня

Вишня містить мелатонін – гормон, пов'язаний з регуляцією добового ритму. Дослідження показують, що вживання вишневого соку може позитивно позначатися як сну.

Ківі

Ківі, або китайський аґрус, також позитивно впливає на сон. Учасники дослідження, які страждають на порушення сну, відзначили поліпшення після регулярного вживання ківі.

Арахіс

Арахіс, що містить триптофан - амінокислоту, пов'язану з циклом сну та неспання, може сприяти поліпшенню сну.

Лосось

Морепродукти, зокрема лосось, багаті на омега-3 жирні кислоти, які також можуть сприяти регуляції сну.

Гриби

Гриби містять вітамін D, який відіграє у загальному здоров'я, включаючи регуляцію сну.

Йогурт

Сироватка молочних продуктів, така як йогурт, містить альфа-лактальбумін, який може допомогти зменшити ранкову сонливість та підвищити неспання.

Гарбузове насіння

Продукти, багаті на магній, включаючи насіння гарбуза, можуть сприяти продовженню сну та підвищенню відчуття відпочинку. Дослідження пов'язують низьке споживання магнію з коротким сном та денною сонливістю.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить безліч вітамінів.

Також лікарі порекомендували топ-5 продуктів, які продовжують життя.

Раніше лікарі назвали продукти, які в жодному разі не можна вживати з хлібом.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою