Важливість здорового харчування незаперечна, особливо в період вагітності. У цей період раціон повинен бути багатий на вітаміни та мінерали, щоб забезпечити нормальний розвиток дитини. Про це йдеться у статті "Live Strong".

Дієтолог Сара Рфлуградт та доктор медичних наук Джанелл Шерр надали список продуктів, які найкорисніші для майбутніх мам.

Риба

Якщо раніше вагітним жінкам не рекомендували вживання риби через високий вміст ртуті, то зараз існує безліч безпечних видів, таких як лосось, тунець та форель. Жирна риба - відмінне джерело поживних речовин, важливих для розвитку мозку та очей дитини.

Яйця

Існують суперечки щодо вживання яєць, але в період вагітності є цінним джерелом холіну. Цей елемент підтримує здоров'я спинного мозку і позитивно впливає на розвиток мозку дитини. Рекомендується вживати не менше 450 г холіну на день, а одне яйце містить 169 штук цієї речовини.

Молоко

Молоко є важливим джерелом кальцію для кісток та зубів, вітаміну B12, необхідного для утворення нових еритроцитів, та вітаміну А, що підтримує здоров'я шкіри, зору та кісток. Також молоко містить йод, важливий для вагітних, доповнюючи його за потреби, оскільки більшість людей отримують достатньо йоду з йодованої солі.

Топ-5 продуктів та напоїв, які категорично не можна вживати вагітним:

Сирі м'ясні продукти. Уникайте сирих або недоготовлених м'ясних продуктів, таких як тартар із яловичини або суші. Недоготовлене м'ясо може містити бактерії чи паразити.

Риба з високим вмістом ртуті. Певні види риби, такі як акула, меч-риба та тунець, можуть містити високі рівні ртуті, що може бути шкідливо для плоду, що розвивається. Рекомендується вибирати безпечні види риби, такі як лосось та тріска.

М'які та напівтверді сири. Деякі види м'яких та напівтвердих сирів, такі як фета, брі та камамбер, можуть бути пов'язані з ризиком лістеріозу. Уникайте їх або переконайтеся, що сир був виготовлений з пастеризованого молока.

Кофеїн. Високе споживання кофеїну також може бути пов'язане з ризиками вагітності. Рекомендується обмежувати вживання кофеїну до безпечних рівнів.

Алкоголь. Вживання алкоголю під час вагітності може спричинити серйозні вроджені дефекти у дитини. Тому його слід повністю виключити.

Також ми розповідали, які продукти вибирати для сніданку: убережуть від інфаркту та інсульту.

Ще лікарі дали пораду, чим харчуватися взимку: звичайна їжа може стати ліками.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою