Пляма від кави на сорочці або блузці є досить неприємною ситуацією, але її можна успішно усунути. Традиційні відбілювальні засоби та дорогі порошки не завжди виявляються ефективними, пише "ТСН".

Ось кілька методів, як швидко та ефективно позбутися плями від кави:

Газована вода. Налийте трохи несолодкого газування на пляму та обережно промокніть його чистою тканинною серветкою. Вуглекислий газ у газуванні може допомогти позбавитися навіть застарілих плям на одязі. За потреби повторіть процедуру. Потім промийте оброблену ділянку чистою холодною водою і витріть насухо чистим рушником або покладіть у пральну машину.

Оцет та харчова сода. Створіть пастоподібну суміш, змішавши соду та оцет у рівних пропорціях. Нанесіть цю пасту на пляму і ретельно потріть її. Оцет розщеплює пляму, а сода діє як абразив, видаляючи залишки бруду. Потім промийте оброблене місце холодною водою і, при необхідності, випрати, як завжди.

Сіль. Цей метод ефективний, якщо пляма від кави свіжа. Спочатку промокніть пляму, щоб увібрати зайву вологу. Потім рівномірно посипте пляму сіллю та залиште її на п'яти хвилинах. Потім обережно почистьте одяг сіллю щіткою чи губкою, промийте оброблене місце холодною водою.

Промити гарячою водою. Один із найпростіших методів позбавлення плям від кави або чаю – промити пляму проточною гарячою водою. Тримайте тканину із забрудненням над раковиною або закріпіть так, щоб ваші руки залишалися вільними. Потім підігрійте воду в чайнику до гарячого стану, але не доводьте до кипіння.

Обережно полийте гарячу воду прямо на пляму, щоб вона проникла крізь тканину зі зворотного боку. Припиніть лити воду через 15 секунд і посипте невелику кількість прального порошку на обидві сторони плями. За відсутності протипоказань, акуратно потріть забруднення так, щоб порошок почав пінитися. Потім продовжуйте промивати тканину до видалення порошку з неї.

Раніше Clutch також публікував поради, як правильно вибрати режими прання, що впливають на ефективність видалення забруднень.

Також ми називали засіб, при додаванні якого ваші речі стануть білішими за сніг.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою