Прихильники законотворчих ініціатив у парламенті все частіше висловлюють пропозиції щодо підвищення штрафів та запровадження відповідальності за дії, які на цей час не вважаються порушеннями. Разом з цим з'явилася ініціатива, спрямована на запобігання зловживанням місцевою владою у сфері евакуації на автомобілі, пише "24 канал".

Так, нюансами про законодавчі зміни та пропозиції поділився Володимир Крейденко, народний депутат України та заступник голови Комітету ВРУ з транспорту та інфраструктури.

Бали за порушення правил дорожнього руху

Впровадження системи балів порушення ПДР передбачає стимулювання водіїв до дотримання правил дорожнього руху. У минулі роки були спеціальні талони, де за певні порушення нараховувалися бали. Подібна система діє у багатьох європейських країнах. Пропозиція відновлення подібної системи, навіть в електронній формі, здається, логічним кроком.

Проте водії проїжджають різну кількість кілометрів за певний час. З огляду на це ліміти порушень мають бути адаптовані до індивідуальних умов водіїв.

Виняток 20 км/год для звільнення від штрафу

На цей час штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год становить 340 грн, а при перевищенні більш ніж на 50 км/год – 1700 грн. Законодавці пропонують виключити 20 "нештрафованих" кілометрів та встановити більш високі штрафи в залежності від перевищення швидкості.

Важливо, що у населених пунктах максимальна дозволена швидкість становить 50 км/год. Це правило діє як на вузьких вуличках, так і на шосе та проспектах з трьома чи чотирма смугами в одному напрямку, які не мають пішохідних переходів. Прибрані 20 кілометрів суттєво скоротять проміжок "свободи" у межах цього обмеження. Хоча можна запровадити відповідні дорожні знаки, цей процес не завжди здійснюється місцевою владою (що є поширеною практикою у кількох містах України).

Крім того, у багатьох автомобілів показання спідометра можуть бути неточними, тому розгляд допустимого "зазору" (наприклад, 5-10 км/год) цілком виправдано.

Покарання за гучний вихлоп

В умовах введеного воєнного стану багато громадян відчувають занепокоєння через надмірний шум. На думку Володимира Крейденка, відповідальність за надмірно гучний вихлоп має бути встановлена.

У Верховній Раді вже зареєстровано відповідний законопроєкт. Пропонується встановити санкції за перевищення рівня шуму у вигляді фіксованого штрафу – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн), а у разі рецидиву – 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн) з можливим позбавленням права керування транспортними засобами на термін від 3 до 6 місяців.

Заборона на дрифт

Ідея заборони дрифту може здатися дещо дивною з огляду на рідкість випадків, коли водії виконують дрифт на громадських дорогах. Малоймовірно, що введення штрафів зможе зупинити тих, хто вирішить продемонструвати свої навички перед друзями або випадково втратить керування автомобілем, наприклад, під час снігопаду.

Проте відповідний законопроєкт уже зареєстровано у Верховній Раді. За перший випадок передбачено штрафи у розмірі 8500 грн. При повторному порушенні протягом року водія може бути оштрафовано на 17000 грн і позбавлено права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Евакуація автомобілів лише поліцією

Наразі евакуацією неправильно припаркованих автомобілів займаються приватні компанії у співпраці з інспекцією з паркування. Це, по суті, є бізнесом на автовласниках, оскільки вартість вилучення евакуйованого автомобіля із майданчика становить приблизно дві тисячі гривень. Більшість цієї суми йде приватним компаніям, а до бюджету надходить лише невелика частина (340 гривень штрафу за порушення правил паркування).

Володимир Крейденко пропонує відібрати в інспекції з паркування повноваження щодо евакуації автомобілів та передати їх поліції. Таким чином, евакуація проводитиметься лише у випадках, коли автомобілі справді створюють перешкоди руху.

Нагадаємо, в Україні вводять жорсткі покарання для водіїв.

Тим часому МВС вирішили, що за номери тепер потрібно заплатити до 80 тисяч грн.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою