Вчені підтвердили прямий зв'язок між вживанням певних продуктів та тривалістю життя. Дієтолог Марія Мухіна виділила шість продуктів, що містять антиоксиданти, здатні уповільнити процес старіння клітин організму. Про це повідомляють "Новини-Ю".

Перше місце у списку "молодильних" продуктів зайняв зелений чай, який є лідером за вмістом антиоксидантів. Цей напій не тільки має легкий сечогінний ефект, але також стимулює обмінні процеси. Дієтологи рекомендують вживання зеленого чаю щодня.

Другими у списку продуктів, які сприяють збереженню молодості, виявилися фініки, які іноді називають ягодами життя. Фініки містять 23 амінокислоти, включаючи відповідальну за настрій, і є стабілізатором психіки. Крім того, глутамінова кислота у фініках сприяє роботі шлунково-кишкового тракту, а нікотинова кислота відновлює пошкоджені клітини.

Третім продуктом у списку "молодості" є обліпиха, багата на вітамін A, який активізує окислювально-відновні процеси, необхідні для здоров'я шкіри та очей.

Кисломолочна продукція, така як сир, кисле молоко, йогурти, кефір і кумис, займає четверте місце у списку дієтологів. У цих продуктах містяться корисні амінокислоти, вітаміни, а також кальцій, селен, фтор та мідь.

П'ятим у "списку молодості" йде чорниця, яка, подібно до обліпихи, багата мікроелементами, включаючи важливий марганець, що бере участь у формуванні гіалуронової кислоти, синтезі гормонів і клітинах крові. Чорниця також містить корисні антоціани з протипухлинною активністю.

Раніше лікарі назвали продукти, які в жодному разі не можна вживати з хлібом.

Ще "Сlutch" писав, як у домашніх умовах приготувати хрусткі грінки з часником.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою