Відомий режисер та продюсер Алан Бадоєв днями завершив монтаж документального фільму “Довга доба”. Про роботу над фільмом, героїв стрічки та доречність художніх фільмів про війну нині, кліпмейкер відверто розповів у студії “Сніданку з 1+1”.

Алан Бадоєв презентував новий тизер фільму “Довга доба”

Алан Бадоєв презентував новий тизер фільму "Довга доба"
Алан Бадоєв презентував новий тизер фільму "Довга доба"

“Нарешті ми закінчили стрічку. Це була наша довга доба, під час якої ми дуже ретельно відбирали щоденники, які нам надсилали. У них було дуже багато важких історій, але ми для фільму обирали такі, які можуть надихнути. Моя найголовніша мета не просто розповісти про вчинки наших людей, біль, але і надихнути у майбутньому наших дітей. Наша команда останній рік дуже активно працювала. Це було важко, адже кожен день ти поринаєш у історії героїв. Іноді випливаєш, а іноді тиждень лежиш у ліжку та переживаешь їхні емоції. Ми з героями фільму зідзвонюємось, листуємося, завжди знаходимося на зв’язку. Я про кожного знаю: де вони, хто вони. Коли фільм вийде на екрани, я дуже хочу, щоб всі герої приїхали на прем’єру. Мрію обійняти кожного. Це надзвичайні люди”.

Режисер розповідає, що у фільм увійшли як історії людей, які вижили та вибралися з пастки війни, так і українців, яких не стало. Допоки не закінчиться війна, Бадоєв вважає недоречним знімати художні фільми, адже дуже важливо не помилитися. Наразі він вбачає актуальність саме документальних продуктів, які дозволяють чітко зафільмувати події.

Алан Бадоєв презентував новий тизер фільму "Довга доба"
Алан Бадоєв презентував новий тизер фільму "Довга доба"

“В нас були історії, коли людини вже не стало, але її щоденник, вчинки, останні слова є в нашому фільмі. Ті вчинки не можуть не надихати. В нашому тизері і фільмі немає художніх моментів. Ми не бажали знімати нічого від себе, адже у мене є чітке відчуття, що поки триває війна, зарано знімати художнє кіно. Ми повинні брати факти та фільмувати їх, розповідати історію нашого народу через те, що вони бачили на свої очі. Поки що дуже зарано робити художє кіно, можна помилитися. Все що ви бачите та чуєте, взято зі щоденників українців. На початку нашого тизера чутно російську мову, якою розмовляють герої. А вже в кінці вони розмовляють українською. Це демонструє те, як було по-справжньому, як герої трансформувался протягом цієї довгої доби”, - каже Алан.

Алан вважає, що фільм допоміг йому стати сильнішим, але тепер його місією є розповсюдити правду про події, які відбулися за час великої війни.

“Це було дуже потрібно для мене, адже кіно дало мені сили і фундамент. Коли я вперше сидів у цій студії, я звернувся до українців і сказав: друзі, є бажання зробити щось, і давайте зробимо це разом. Хочу знову звернутися до українців і сказати: друзі, ми це зробили разом. Коли вийде ця стрічка, до неї потрібно привертати увагу, особливо за кордоном. “Довга доба” також вийде на екранах всіх кінотеатрів України та на телеканалі “1+1 Україна”, - каже Бадоєв.

Стрічку “Довга доба” створено із 200 годин відео, знятого українцями на свої ґаджети. Це унікальне свідчення трагічних подій і злочинів росії очима героїв і документ, написаний голосами українців.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою