Все це позначиться на розмірі багатьох соціальних виплат, які отримують українці. Про це повідомляє NV.

Згідно із затвердженим Держбюджетом на наступний рік, з 1 січня 2024 року загальний рівень прожиткового мінімуму буде встановлений на рівні 2920 грн. Ця зміна також стосуватиметься і прожиткового мінімуму для дітей.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум збільшиться з 2272 до 2563 грн, тоді як для дітей віком від 6 до 18 років цей показник буде збільшений з 2833 до 3196 грн. Такі зміни вливатимуть на розмір державної соціальної допомоги, яка залежить від цього показника.

Відповідно до Закону України №2811, сім'ї, в яких з'явиться новий член родини – дитина (народжена чи усиновлена), зможуть розраховувати на допомогу від держави у розмірі 41 280 грн. При цьому кількість дітей у сім'ї не впливає на цю суму. У таких випадках батьки отримуватимуть одноразову частину виплати, яка становитиме 10 320 грн, а сума, що залишилася, виплачуватиметься їм протягом 36 місяців. Щомісячна сума становитиме 860 грн.

Важливо, що обсяг цієї допомоги залишиться незмінним наступного року, оскільки він визначений законом і залежить від рівня прожиткового мінімуму. Кожному новонародженому українцю також надається одноразова натуральна допомога, подана у вигляді Пакету малюка або виплати його вартості. Сума цієї допомоги наступного року становитиме 7689 грн. Ця сума еквівалентна потрійному розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Нагадаємо, українці зможуть отримати винагороду за допомогу ВПО - видадуть по 40 тисяч доларів.

Також українцям слід знати, що платити пенсії тепер не всім.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою